> Spotkanie przedsiębiorców

21.02.2018

Zorganizowane 20 lutego 2018 r. we współpracy z Tczewskim Domem Przedsiębiorcy oraz zaprzyjaźnioną firmą Biuro Obsługi Firm PIO-MAR s.c. Piotr Bucior & Marek Mróz z Tczewa, spotkanie dla przedsiębiorców poświęcone przygotowaniom do wdrożenia Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników.
Sala przewidziana dla 30 osób, była wypełniona do ostatniego miejsca, a dla dalszych chętnych, zainteresowanych tematem, którzy nie zdążyli się już zarejestrować, trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła.

Po 4-godzinnym spotkaniu reprezentujący Biuro Doradczo-Usługowe „OIN” w Bydgoszczy Jerzy Gerszewski oraz Sławomir Rzepecki, przez ponad pół godziny udzielali jeszcze indywidualnych konsultacji zainteresowanym słuchaczom. Wszyscy chętni otrzymali także prezentację przygotowaną na szkolenie przez Biuro Doradczo – Usługowe „OIN” w Bydgoszczy oraz Biuro Obsługi Firm PIO-MAR s.c. Piotr Bucior & Marek Mróz z Tczewa.
Tak liczny udział oraz ilość zadawanych przez uczestników szczegółowych pytań, jasno wskazują, że chociaż do 25 maja 2018, kiedy zacznie obowiązywać RODO, zostały już tylko 3 miesiące, to jednak regulacja ta i stosowanie jej zapisów, nadal wywołują wiele wątpliwości. Cześć z nich być może rozstrzygnie nowa ustawa o ochronie danych osobowych, której ostatnia wersja z 8 lutego 2018, dostępna jest na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
Na rozstrzygnięcie pozostałych trzeba będzie poczekać do powołania Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który ma zastąpić Biuro Generalnego Inspektora Danych Osobowych.
Po spotkaniu otrzymaliśmy kilka zapytań o możliwość zorganizowania kolejnych seminariów dotyczących wdrożenia RODO, nie tylko w Tczewie, ale także w Trójmieście. Jesteśmy otwarci na takie propozycje i z przyjemnością podzielimy się z Państwem posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Zatem do zobaczenia – już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *